19 lutego 2015

Sony Xperia Z2 - czy to na prawdę "mądry telefon"?


NAPISAŁ TARASSO - męskie spojrzenie na świat
Minęły już czasy, kiedy komórkowy telefon służył wyłącznie do dzwonienia. Osoba z telefonem miała status społeczny i wejście do klubów na sam tylko widok posiadania telefonu w rękach.


Obecnie telefon nie możemy nazwać tylko telefonem, wiec pojawiło się słowo smartphone. W jakimś stopniu jest wciąż od nas głupszy, bo nie umie samodzielnie myśleć i komponować muzykę czy pisać utwory, ale w innym planie jest mądrzejszy od nas, no, bo za jego pomocą oraz Internetu 4G LTE dowiemy się wszystkiego cokolwiek nas interesuje, sporządzimy dokument tekstowy, kupimy bilet na samolot, i nakręcimy film w jakości 4K czy zrobimy dobre 20 Mp zdjęcia. Autorka tego błoga, wszystkim nam ukochana Monika, przesiadła się wczoraj na Sony Xperia Z2. Do tego miała HTC Z, wiec z jednej strony niewielka zmiana, bo odbyła się zamiana Z-tki na Z2-ke oraz na 1 literkę dłuższą nazwą producenta. Ale jakościowo jest to duży skok do przodu (podobny do tych które wykonywał swego czasu Adam Małysz). Rozmiar wyświetlacza zwiększył się z 3,7 do 5,2 cala, matryca Sony IPS Full HD 1920x1080, idealne kąty świecenia, duża żywotność baterii Li-on 3200 mAh, stylowa obudowa z hartowanego szkła i aluminium, i całkowita wodo i kurzo-szczelność. 4-Rdzeniowy procesor, 3Gb pamięci RAM, 16Gb pamięci robią ta maszynę, na prawdę, nie do przebicia. Posiadaczy Sony Z3 powiedzą ze Z2 to już przestarzały model, ale pod względem pojemności akumulatora Z2 wciąż pozostaje Z3 nie do przebicia. Prawie wszystko w Z3 jest to same, co w Z2. Może leciutko ciesńszy i od gram włosa szybszy. 

Surfowanie w bezprzewodowym Internecie LTE w Z2ce już zawstydziło nasze 2 laptopy, które mają podłączenie kablowe. Ekran dotykowy odreagowuje tak, jak na ręce masażysty reaguje ciało osoby masowanej - drży i wibruje, oczywiście od przyjemności, że go się użytkuje, a użytkownik ma wrażenie że to telefon a nie on ma czekać. Bo to już telefon czeka na reakcje użytkownika, bo tak szybko wszystko działa w tym systemie, że trudno nadążyć za szybkością telefonu.

Decyzja o kupnie tego telefonu nie zapadła od przypadku, bo przeczytałem dziesiątki artykułów i testów oraz opinii użytkowników. Oceniam go na 5/5. Aby tylko jeszcze długo i niezawodnie pracował. Ale to Sony, więc chyba raczej powinien :) Jeszcze czekamy na dostawę 2 magnetycznych ładowarek do domu i do pracy, które nie wymagają włożenia kabelka micro USB do gniazda z otwieraniem zaślepki, tylko szybkie podłączenie do obudowy na magnez.
Seria Sony Z2 jest szczególnie zrobiona w kolorze fioletowym, i ponieważ taki kolor nie jest częstym kolorem w telefonach dodaje swój koloryt i niepowtarzalność.

Dla zainteresowanych pełny opis telefonu tu:

A wielbicieli wideo zapraszamy tu:

Tarasso