24 lipca 2015

Komputerek Pearly - poznaj swój cykl miesiączkowy

Pamiętacie mały komputerek Pearly? W razie czegoś zapraszam też na wcześniejszy post tutaj.

Warto obserwować swoje ciało, temperaturę, swój cykl miesiączkowy i jego charakterystyczne zmiany(dni płodne, dni niepłodne).   
Aby pobrać podstawową temperaturę ciała należy zaraz po przebudzeniu umieścić końcówkę z sensorem w ustach pod językiem w położeniu bocznym.
Pamiętajcie: to urządzenie nie ingeruje w żaden w sposób w funkcjonowanie organizmu, nie zrobi Wam "krzywdy" tak jak np. tabletki antykoncepcyjne. 

PŁODNOŚĆ KOBIETY jest jednym z wielu skomplikowanych, dynamicznie zachodzących procesów w organizmie, na które wpływ ma ogromna ilość czynników tj. styl życia, przebyte choroby, kondycja fizyczna, nadwaga, niedowaga, zażywane leki czy wiek. Dlatego też długość cyklu miesiączkowego jest zmienna i nie można określić jej tylko za pomocą arytmetyki i prostego podstawiania do wzoru. Aby uzyskać dane o dniach płodnych, należy obserwować swój organizm. Komputery cyklu Lady-Comp lub Pearlyułatwiają to zadanie, doskonale sprawdzają się w diagnostyce cyklu. Zbierając dane o temperaturze i porównując je z własną bazą cykli ponad miliona kobiet poinformują o występowaniu dni płodnych i niepłodnych za pomocą kolorowych lampek: 
czerwona - dni płodne
zielona - dni niepłodne 

Informacja ta jest tak precyzyjna, że w przypadku osób starających się o dziecko może pomóc zaplanować ciążę, a nawet płeć przyszłego potomka (w tą dodatkową funkcję wyposażony jest Lady-Comp baby). Precyzyjne wskazanie czasu niepłodnego pozwala parze skutecznie unikać ciąży (skuteczność wynosi 99,36% i jest porównywalna z tabletką antykoncepcyjną)
Komputery te w listopadzie 2010 roku uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Cykl miesiączkowy(jak to wygląda przy zmianie temperatury ciała)
Źródło: www.ladycomp.pl